Svogūnų sodinimas

Kaip sodinti svogūnus:

  1. Pasirinkite tinkamą vietą sodinimui. Svogūnams geriausiai tinka saulėta vieta, kur yra gera drėgmės nutekėjimo sistema.
  2. Paruoškite dirvą. Svogūnams tinka laisva, derlinga ir pralaidi dirva. Prieš sodinant svogūnus, patariama į dirvą pridėti kompostą ar kitas organines medžiagas.
  3. Paruoškite svogūnų sodinukus. Iš anksto įsigyti sodinukai turi būti sveiki, tvirti ir turėti bent vieną arbatinį šaukštelį šaknų. Atsargiai ištraukite svogūnų sodinukus iš pakuotės.
  4. Sodinkite svogūnus. Pradėkite nuo pasirinkimo, kurio dydžio svogūną norite sodinti. Paprastai, didesni svogūnai yra geriau, nes jie suteikia didesnį derlių. Sodinkite svogūnus 2-3 cm gylio duobėse, atstumu 10-15 cm tarp kiekvieno svogūno. Įsitikinkite, kad svogūnai yra statmenai žemei.
  5. Laistyti svogūnus. Po sodinimo svogūnai turėtų būti gerai laistyti. Užtikrinkite, kad dirva būtų drėgna, bet ne pernelyg drėgna.
  6. Priežiūrėti svogūnus. Po sodinimo, patariama reguliariai priežiūrėti svogūnus. Pašalinkite žolę ir kitus augalus, kurie gali konkuruoti su svogūnais dėl vandens ir maisto. Taip pat, jei reikia, naudokite trąšas, kad pagerintumėte jų augimą.
  7. Derliaus nuėmimas. Svogūnai paprastai yra paruošti nuėmimui, kai jų viršutinė dalis pradeda geltonėti ir susiraukšlėti. Jie gali būti nuimami iš dirvos rankomis arba švelniai ištraukiant jų lapus. Laikykite juos sausoje ir vėsioje vietoje, kol bus reikalingi vėliau.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *