Česnakų sodinimas

Jeigu norite pasodinti česnakus, reikia laikytis šių žingsnių:

  1. Pasirinkite tinkamą sodinimo vietą. Česnakai mėgsta saulėtą ir gerai nusausintą dirvą. Tinka laisvos, drėgnos ir humusinės dirvos. Rekomenduojama sodinti po ankstesniųjų derliaus augalų, pvz., po morkų, pupų, žirnių, kopūstų ar pomidorų, kad būtų išvengta ligų ir kenkėjų.
  2. Pasirinkite tinkamą laiką sodinimui. Geriausia sodinti česnakus rudenį, nuo rugsėjo pabaigos iki spalio vidurio, kad jie įsišaknijtų ir per žiemą susiformuotų skiltys. Taip pat galima sodinti ankstyvą pavasarį, kai žemė jau atšals ir išdžiūvęs sniegas nukritęs.
  3. Pasirinkite sveikus svogūnėlius. Geriausia naudoti didelius, sveikus ir nesubraižytus česnakų svogūnėlius, nes jie geriau įsirigs ir duos didesnį derlių.
  4. Paruoškite sodinimo vietą. Iškasokite dirvožemį iki 15-20 cm gylio ir sumaišykite su humusu ar pelenais. Galite taip pat įmaišyti trąšų, kad padidintumėte derlių.
  5. Sodinkite česnakus. Padarykite 5-10 cm gylyje skyles 10-15 cm atstumu viena nuo kitos ir įdėkite svogūnėlį su šaknų dalimi žemyn. Galite sodinti įvairias veisles ir derinti su kitais augalais.
  6. Laistykite ir priežiūrėkite. Laistykite po sodinimo ir prižiūrėkite reguliariai. Jūs galite mulčiuoti dirvą, kad išlaikytumėte drėgmę. Pavasarį galite papildomai maitinti trąšomis.
  7. Derliaus nuėmimas. Derliaus nuėmimo laikas priklauso nuo pasirinktos veislės ir sodinimo laiko. Paprastai derliaus nuėmimo laikas yra nuo birželio iki rugpjūčio. Prieš nuimant derlių, patikrinkite, ar svogūnėliai yra gerai išdžiuvę ir kad jie nepradėtų spręsti.

Todėl, jei norite sėkmingai pasodinti ir užauginti česnakus, laikykitės šių nurodymų ir prižiūrėkite augalus reguliariai. Sveikų ir gardžių česnakų derlius bus puikus atlygis už jūsų pastangas. Sėkmės sodinant!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *