Kada sėti paprikas?

Paprikų sėklas galima sėti pavasarį, kai jau praeina pavasariniai šalnai ir dirva šiek tiek įšyla. Optimalus laikotarpis yra balandžio pradžia arba vidurys, priklausomai nuo jūsų regiono klimato. Paprikos geriausiai auga esant temperatūrai nuo 21°C iki 27°C.

Štai keletas žingsnių, kaip tinkamai sėti paprikas:

 1. Pasirinkite tinkamą sėklų mišinį: Naudokite kokybiškas paprikų sėklas arba pasėlius. Jie turėtų būti pritaikyti paprikoms ir turėti reikalingus maistinius elementus.
 2. Pasirinkite tinkamą laiką: Paprikos geriausiai sėjamos pavasarį, kai oras pakankamai šiltas, apie 21-27°C temperatūroje.
 3. Paruoškite sėjamosios talpyklos: Paruoškite sėklų arba sėjinukų talpyklą su gerai nutekėsiančiu dirvu. Talpykla turėtų būti švari ir tinkamai dezinfekuota.
 4. Sėklos: Sėklos gali būti pasėtos į nedideles sėklų arba sėjinukų talpyklas. Joms reikia šiek tiek dirvos ant viršaus, o po to prispausti.
 5. Laistymas: Laistyti sėklas saikingai, išvengiant pernelyg drėgnos dirvos. Drėkinimas turėtų būti reguliarus, kad dirva nebūtų per sausa.
 6. Šiltnamio ar šiltnamio priežiūra: Jei sėjate patalpose, užtikrinkite, kad būtų šiltai ir apšviestai. Kai sėklos pradės dygti, palaikykite šiltnamio ar šiltnamio režimą.
 7. Trąšos: Kai sėjikliai pasieks tam tikrą dydį, galite pradėti juos tręšti lengvais, sėjinukams skirtais trąšų tirpalais.
 8. Persodinimas: Kai paprikų sėjinukai pasiekia tinkamą dydį ir yra pakankamai stiprūs, juos galima persodinti į atvirą dirvą arba į didesnes sodo talpyklas.

Kaip ir kitoms daržovėms, vietinio klimato ypatumai gali reikalauti šiek tiek prisitaikyti šiuos nurodymus. Pasikonsultuokite su vietiniu sodo ekspertu arba naudokitės vietinėmis sodo literatūromis, kad gautumėte tikslų patarimą dėl paprikų sėjimo jūsų regione.

Papildomai galima paminėti:

 1. Apsaugos nuo šalčio: Pripažinkite, kad paprikos yra šilumą reikalaujanti daržovė. Todėl būkite atsargūs dėl galimų pavasario šalčių, kai sėjote paprikų sėklas arba persodinate jaunus augalus į lauką. Jei yra prognozuojami šalti naktys, apsaugokite paprikų sėjinukus šiltnamio plėvele arba kitomis šiltinimo priemonėmis.
 2. Skalbimas: Kai sėklos jau pradėjo dygti ir atsirado pirmieji tikri lapai, galite juos persodinti į atskirus sėjiklius ar nedideles talpyklas. Tai leis paprikoms geriau plėtoti šaknis ir pasiruošti persodinimui į lauką arba sodo sklypą.
 3. Šviesa: Paprikų sėklos reikalauja pakankamai šviesos augti stipriai ir sveikai. Jei sėjate patalpose, užtikrinkite, kad joms būtų suteikta pakankamai šviesos arba naudokite papildomą augimo šviesą.
 4. Laistymas ir vėdinimas: Laistyti paprikas reikia reguliariai, išvengiant permirkimo. Taip pat svarbu užtikrinti gerą oro cirkuliaciją, ypač jei auginate patalpose. Tai padės išvengti ligų ir puvinio vystymosi.
 5. Ligos ir kenkėjai: Stebėkite augalus dėl galimų ligų ir kenkėjų. Atidžiai tikrinkite lapų būklę, gėlės ir stiebus, kad laiku pastebėtumėte bet kokius nepaprastus simptomus ar ženklus. Būkite pasiruošę imtis priemonių, jei pastebėsite potencialias problemas.

Pagarbiai atkreipkite dėmesį į vietinius augintojų patarimus ir klimato ypatumus, siekiant sėkmingai auginti sveikus ir galingus paprikų augalus.

Šias ir kitų daržovių sėklas bei kitas aktualias prekes, tokias kaip daigyklas, durpes, substratus, pirštines ir daugelį kitų sodo prekių galite rasti puslapyje – https://prekesukiui.lt/

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *