Kada sėti pomidorus?

Pomidorus galima sėti lauke arba ankstyvuoju pavasariu patalpose, naudojant šiltnamį ar šildomą šiltnamį. Štai keletas žingsnių, kaip tinkamai sėti pomidorus:

  1. Pasirinkite tinkamą sėklų mišinį: Naudokite kokybiškus pomidorų sėklų mišinius arba pasėlius. Jie turėtų būti skirti pomidorams, ir mišinyje turi būti visi reikalingi maistiniai elementai.
  2. Pasirinkite tinkamą laiką: Pomidorai geriausiai sėjami pavasarį, kai šalčiai jau praeina, ir oro temperatūra pakankamai šilta, apie 21-24°C.
  3. Paruoškite sėjamosios talpyklos: Jei sėjate patalpose, paruoškite nedidelę sėklų arba sėjinukų talpyklą su gerai nutekėsiančiu dirvu. Taip pat svarbu pasirūpinti, kad talpykla būtų švari.
  4. Sėklos: Pasėkite pomidorų sėklas į nedidelius šaukštus ar kitus sėjiklius. Sėklos turi būti pasėtos šiek tiek gilesnėje dirvos dalyje, o viršuje uždenkite plonu sluoksniu dirvos.
  5. Laistymas: Laistyti sėklas saikingai, išvengiant persausinimo ar perdrėkinimo. Dirva turėtų būti nuolat šiek tiek drėgna.
  6. Šiltnamio ar šiltnamio priežiūra: Jei sėjate patalpose, pasirūpinkite šildomu šiltnamiu arba apšvietimu. Kai sėklos atsidurs antžeminiame etape, palaikykite optimalią temperatūrą ir šviesą.
  7. Persodinimas: Kai pomidorų sėjinukai pasieks tinkamą dydį ir išims pirmuosius lapelus, juos galima persodinti į lauką arba didesnes sodo sklypo talpyklas.

Svarbu atkreipti dėmesį į vietinio klimato ypatumus ir galbūt pasikonsultuoti su vietiniu sodo ekspertu dėl konkrečių rekomendacijų.

Papildomai svarbu paminėti:

  1. Apsaugos nuo šalčio: Jei sėjate pomidorus lauke, būkite atidūs dėl galimų pavasario šalčių. Jei prognozuojamas šaltas nakties temperatūros, apsvarstykite galimybę padengti sėjiklius arba augalus šiltnamio plėvele.
  2. Trąšos: Pradėjus augti sėjikliams, pradėkite šerti juos lengvu trąšų tirpalu, skirtu sėjinukams. Tai padės užtikrinti gerą augimo pradžią.
  3. Stiprinimas: Stiprinkite pomidorų stiebus, prisiliepdami prie jų. Tai skatina tvirtesnį stiebą ir geresnį augimą. Jei sėjote daugiasluoksnes sėklos, galite šiek tiek pririšti arba pasodinti jas į daugiau vietos leidžiančius talpyklus.
  4. Augalų tarpsniai: Pasirinkus persodinimo laiką į lauką arba atvirą šiltnamį, palikite pakankamai vietos tarp augalų. Tai suteiks jiems erdvės augti, geriau pasidengti, ir sumažins ligų perdavimo riziką.
  5. Laistymas: Laistyti pomidorus reikėtų reguliariai, bet vengiant perteklinio vandens. Žiemos laikotarpiu, kai augalai neauga intensyviai, sumažinkite laistymą.
  6. Ligos ir kenkėjai: Stebėkite augalus dėl galimų ligų ir kenkėjų. Svarbu laiku atpažinti ir imtis priemonių, jei pastebimos problemos.

Atkreipkite dėmesį, kad šie patarimai gali keistis priklausomai nuo regiono, klimato ir vietinės augintojų patirties. Sėkmės Jūsų pomidorų auginime!

Šias ir kitų daržovių sėklas bei kitas aktualias prekes, tokias kaip daigyklas, durpes, substratus, pirštines ir daugelį kitų sodo prekių galite rasti puslapyje – https://prekesukiui.lt/

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *