Rabarbaro sodinimas

Rabarbaras yra populiari daržovė, kurią galima lengvai užauginti savo sode. Norint sėkmingai užauginti rabarbarą, reikia laikytis kelių žingsnių.

  1. Pasirinkti tinkamą vietą: Rabarbaras geriausiai auga saulėtoje vietoje su gerai nutekamais dirvožemio sąlygomis. Pasirinkite vietą, kurioje saulė šviečia bent 6 valandas per dieną. Turi būti išvengta šešėlio, nes tai gali lemti mažesnį derlių.
  2. Paruošti dirvą: Rabarbaras geriausiai auga drėgnoje, bet ne pernelyg drėgnoje dirvoje. Jums reikia paruošti dirvą prieš sodinant rabarbarą, kad ji būtų gerai nusausinta ir praturtinta organinėmis medžiagomis. Naudojant kalkę, galite sumažinti dirvožemio rūgštingumą, jei jis yra per rūgštus. Rabarbaras gerai auga dirvoje, kuri yra praturtinta kompostu arba puvusiu mėšlu.
  3. Sodinti rabarbaro šaknis: Rabarbarą reikia sodinti pavasarį arba rudenį. Sodinimo metu reikia giliai įsikasti augalą, kad šaknys būtų gerai įsitvirtinusios. Šaknys sodinamos 5-7 cm giliai ir turi būti atstumos tarp jų, 60-90 cm.
  4. Laistyti ir tręšti: Rabarbaras reikalauja daug drėgmės, ypač per jų ankstyvą augimo laikotarpį. Laistykite rabarbarą reguliariai, kai dirva tampa sausa. Jie taip pat reikalauja daug maisto, todėl juos reikia tręšti per augimo sezoną. Naudojant organines trąšas, pvz., kompostą arba mėšlą, galima pagerinti rabarbaro augimo sąlygas.
  5. Rinkti derlių: Rabarbaras gali būti skintas, kai stiebai pasiekia 25-30 cm ilgio. Rekomenduojama skinti stiebus viršutinių lapų lygyje ir nesitraukiant. Rinkite derlių reguliariai, kad rabarbaras galėtų tęsti savo augimą ir vystymąsi.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *