Vaistinių smidrų sodinimas

Vaistinės smidros yra populiarus vaistinis augalas, kurio lapai ir žolė turi gydomųjų savybių. Šis augalas yra daugiamečis, todėl, jį sodinant, reikia atkreipti dėmesį į keletą dalykų. Štai keli patarimai, kaip tinkamai pasiruošti ir pasodinti vaistines smidras:

  1. Pasirinkite tinkamą vietą: Vaistinės smidros mėgsta saulėtą ar pusiau pavėsytą vietą su gerai drenuojamu dirvožemiu. Taip pat būtina pasirinkti vietą, kurioje augalas bus saugus nuo šalčio vėjo.
  2. Paruoškite dirvą: Dirvožemis turi būti gerai paruoštas prieš sodinimą. Norint gerai augti, vaistinės smidros reikalauja dirvožemio su geru vandens nutekėjimu. Tinkama pH reikšmė turėtų būti tarp 6,0 ir 7,0. Taip pat reikia sumaišyti dirvą su kompostu ar kitais organiniais trąšomis.
  3. Pasiruoškite sodinukus: Jei norite pasodinti vaistines smidras sodinukais, reikia pasiruošti juos prieš sodinimą. Sodinukai turėtų būti stiprūs, sveiki ir turėti bent 4-5 lapus. Galite juos įsigyti specializuotose gėlių parduotuvėse.
  4. Sodinkite sodinukus: Geriausias laikas sodinti vaistines smidras yra pavasarį arba rudenį. Pasodinkite sodinukus atstumu apie 25-30 cm tarpais. Įdėkite sodinukus į iš anksto paruoštą duobę ir pabarstykite dirvožemiu. Sodinukus reikia laistyti gerai po sodinimo.
  5. Priežiūra: Vaistinės smidros yra lengvai prieinamos, nes jų reikia mažai priežiūros. Reguliariai laistykite ir šerti augalus. Taip pat reikia pašalinti bet kokius piktžoles arba kitus šalutinius augalus, kad jie nepakartotų augalų augimo. Žydėjimo metu gali būti reikalinga reguliari žydėjimo smulkintuvų priežiūra, kad augalas būtų tvarkingas ir neapsunkintų kitų augalų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *