Bulvių purškimas nuo bulvių maro

Bulvių purškimas nuo bulvių maro yra svarbi priemonė, skirta apsaugoti augalus nuo šios ligos. Bulvių maras (late blight) yra gana žalinga ligos forma, kuri gali sukelti didelę žalą bulvėms ir pomidorams.

Štai keletas pagrindinių žingsnių, kurie padės jums apsisaugoti nuo bulvių maro:

  1. Pasirinkite tinkamas veisles: Bulvių veislės skiriasi atsparumu bulvių marui. Prieš sodindami, pasirinkite veisles, kurios yra žinomai atsparios šiai ligai. Pasitarkite su vietos sodininkystės ekspertais ar patikrinkite sėklų pakuotėse nurodytas veisles, kurios turi tam tikrą bulvių maro atsparumo lygį.
  2. Laikykite švarią sodinimo medžiagą: Bulvių maras gali peržiūrėti ir peržiūrėti bulvių liekanas, kurios lieka iš ankstesnių derliaus. Būtinai pašalinkite arba sudeginkite visus paliktus augalus, kad išvengtumėte ligos perdavimo į naują derlių.
  3. Purškimas fungicidais: Fungicidų purškimas yra svarbus žingsnis kovojant su bulvių maru. Pasikonsultuokite su vietos sodininkystės ekspertais, kad sužinotumėte, kurie fungicidai yra efektyviausi jūsų regione ir veikia prieš jūsų regione esančias ligos kamienas. Paprastai naudojami kontaktiniai arba sisteminiai fungicidai, kuriuos reikia taikyti pagal gamintojo instrukcijas.
  4. Laikykite augalus sausus: Bulvių maras plinta šiltu ir drėgnu oru, todėl stenkitės laikyti augalus kuo sausesnius. Sistemos purškimas arba kitos priemonės, kurios padeda išlaikyti augalus sausus, gali būti naudingos.
  5. Stebėkite augalus: Stebėkite savo augalus reguliariai ir būkite budrūs įmanomam bulvių maro atsiradimui. Jei pastebite įtartinus simptomus, tokius kaip tamsūs dėmės ant lapų arba vaisių, nedelsdami imkitės veiksmų. Iš karto pradėkite purkšti veiksmingais fungicidais, kad sustabdytum

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *