Morkų retinimas

Morkų retinimas yra svarbi veikla, kuri padeda morkoms normaliai augti ir vystytis, užtikrina tinkamą dydį ir formą, taip pat pagerina derlių. Štai keletas pagrindinių žingsnių, kurie padės jums tinkamai išretinti morkas:

  1. Pasirinkite tinkamą laiko momentą: Geriausias laikas retinti morkas yra, kai jos pasiekia maždaug 2-5 cm skersmens. Tai leidžia jums nustatyti tinkamą atstumą tarp morkų, kad jos galėtų normaliai augti ir nekonkuruotų viena su kita.
  2. Pasirinkite tinkamą atstumą: Atstumas tarp morkų priklauso nuo to, kokio dydžio morkas norite gauti ir nuo veislės. Dauguma sodininkų renkasi atstumą apie 5-7 cm tarp mažųjų morkų ir 10-15 cm tarp didesniųjų morkų. Svarbu suteikti morkoms pakankamai vietos, kad jos galėtų normaliai vystytis.
  3. Ištraukite papildomas morkas: Kai augalai pasiekia tinkamą dydį ir tarpusavio atstumą, pašalinkite papildomas morkas. Tai reiškia, kad turite ištraukti tam tikrą skaičių morkų, kad likusios morkos gautų pakankamai vietos. Įsitikinkite, kad švelniai traukiate morkas, kad nesugadintumėte likusių šaknų.
  4. Atliekite retinimą sausomis sąlygomis: Geriausia retinti morkas sausomis sąlygomis, nes drėgnas dirvožemis gali padaryti jį prilipusį ir gali būti sunkiau atskirti morkas be žalos likusioms šaknims. Jei dirvožemis yra per drėgnas, galite palaikyti jį švelniai išdžiovindami arba naudodami medžiagas, tokią kaip durpės arba šiaudai, kurios padės absorbentui.

Svarbu atsiminti, kad morkų retinimas yra rūpestinga ir delikati veikla, kurią reikia atlikti atidžiai, kad būtų išvengta žalos likusioms šaknims. Būkite atsargūs ir švelniai atlikite retinimo procesą, kad užtikrintumėte gerą morkų augimą ir derlių.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *