Pomidorų genėjimas

Pomidorų genėjimas yra svarbi veikla, skirta padidinti pomidorų augimo ir derliaus kokybę. Genėjimas padeda reguliuoti augalo augimą ir formą, palaiko geresnį oro cirkuliavimą, padeda išvengti ligų ir paruošti augalus gausiam derliui. Štai keletas pagrindinių pomidorų genėjimo principų:

  1. Šoninių ūglių šalinimas: Tai vienas iš svarbiausių genėjimo žingsnių. Šalinant šoninius ūglius, augalas nukreipia daugiau energijos į vaisių ir šaknų vystymąsi. Šoniniai ūgliai atsiranda prie lapų ir pagrindinio stiebo sąnarių. Jie turėtų būti pašalinami, kai jie dar maži ir lengvai pašalinami rankomis. Visi pažastiniai ir šoniniai ūgliai šalinami, kai būna 4–5 cm ilgio, kad pagreitėtų vaisių brendimas.
  2. Stiebų atraižų šalinimas: Stiebų atraižos yra mažos šakelės, kurios auga priešais kiekvieną lapą. Jų šalinimas padeda sumažinti lapų tankumą, pagerina oro cirkuliaciją augale ir palengvina vaisių pasiekiamumą.
  3. Augalų palaikymas: Didelių ir sunkių pomidorų vaisių stiebai gali sulūžti dėl svorio. Juos galima atraižyti, kad sumažintumėte augalo apkrovą ir padėtumėte išlaikyti stiebus stiprius. Taip pat galima naudoti atraižas arba specialius atraižų tinklus, kad palaikytumėte stiebus ir vaisius.
  4. Lapų genėjimas: Dalis pomidorų augintojų naudoja techniką, vadinamą lapų genėjimu, kad pagerintų vaisių paviršiaus prieigą prie saulės šviesos ir oro cirkuliaciją. Tai apima dalies lapų pašalinimą, pradedant nuo apačios, palaikant viršutinę augalo dalį. Gerai augantis ir derantis pomidoras turi turėti 15–20 lapų.

Svarbu suprasti, kad genėjimo metodai gali skirtis priklausomai nuo pomidorų veislės ir auginimo sąlygų. Būtina stebėti savo augalus ir pritaikyti genėjimo techniką pagal konkrečius augimo sąlygas. Taip pat būtina naudoti sterilias žirklės arba peilis, kad išvengtumėte ligų pernešimo.

Visada būkite atsargūs genė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *