Žirnių sodinimo darbai

Žirnių sodinimo darbai apima šiuos žingsnius:

  1. Paruoškite dirvą: Gerai apdorokite dirvą ir pašalinkite šaknis likučius ir gruodžius. Ideali dirvožemio pH žirniams yra 6-7. Jei dirva yra rūgšti, turite ją neutralizuoti priedais, pvz., milteliais iš kalkių ar dolomito.
  2. Paruoškite sėklas: Žirnių sėklas nereikia suminkštinti. Norint greitesnio sudygimo, galite juos pamirkyti vandenyje per naktį.
  3. Sodinimas: Žirnių sėklas sodinkite į dirvą 3-5 cm gylio ir 5-10 cm atstumu tarp jų. Galite sodinti juos tiesiogiai į lauką arba į kibirą, dideliame puode ar lovoje, jei neturite daug vietos. Sodindami žirnius tiesiogiai į lauką, jų gali būti sodinama nuo kovo vidurio iki gegužės pradžios, kai dirva šiek tiek šiltesnė.
  1. Laistymas ir priežiūra: Žirniams reikia reguliaraus drėkinimo, bet laikydamiesi vidutinio drėgmės lygio, kad išvengtumėte per didelio drėgmės pertekliaus. Jie taip pat reikalauja tręšimo kartą per sezoną azoto turinčiomis trąšomis, tačiau ne per daug, kad nebūtų per daug gausūs lapai, o ne vaisiai. Žirnius taip pat reikia nuolat patikrinti dėl kenkėjų ar ligų.
  2. Pjaudimas: Jei auginate nesikrūveliuojančias žirnes, galite nupjauti jų viršutinius 5-7 cm, kai jie pasiekia apie 15-20 cm aukštį. Tai skatina šaknų augimą ir padeda formuoti daugiau vaisių.
  3. Derlius: Žirniai pradeda formuotis po 2-3 mėnesių. Derlių reikia nuimti, kai jų odelė tampa tvirtesnė, bet dar nėra pernelyg kietos. Žalias žirnis yra geriausia valgyti šviežias arba galima jas saugoti šaldytuve iki savaitės. Žirnių vaisių skaičius priklauso nuo veislės, tačiau vidutiniškai galite tikėt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *