Kaip sodinti pupas?

Norėdami sodinti pupas, atlikite šiuos žingsnius:

  1. Paruoškite dirvą: gerai apdorokite dirvą, pašalinkite šaknis likučius ir gruodžius. Ideali dirvožemio pH pupoms yra 6-7. Jei dirva yra rūgšti, turite ją neutralizuoti priedais, pvz., milteliais iš kalkių ar dolomito.
  2. Paruoškite sėklas: pupų sėklos turėtų būti suminkštintos per naktį vandenyje. Jei auginate didelės pupų veislę, galite jas supjaustyti į kelis gabalus.
  3. Sodinimas: pupų sėklas sodinkite į dirvą 3-5 cm gylio ir 8-10 cm atstumu tarp jų. Jei norite auginti vynuogių formos pupas, galite pastatyti atramą, ant kurios jie vystysis.
  4. Laistymas ir priežiūra: drėkinimo reikia reguliariai, bet laikydamiesi vidutinio drėgmės lygio, kad išvengtumėte perteklinės drėgmės. Augalus reikia tręšti kartą per sezoną azoto turinčiais trąšomis, tačiau ne per daug, kad nebūtų per daug gausūs lapai, o ne vaisiai. Pupas taip pat reikia nuolat patikrinti dėl kenkėjų ar ligų.
  5. Derlius: pupos pradeda formuotis po 2-3 mėnesių. Derlių reikia nuimti, kai jų odelė tampa tvirtesnė, bet dar nėra pernelyg kietos. Žali pupos geriausia valgyti šviežias, o žalios minkštinimo reikia apie 3-5 min. Šviežių pupų galima taip pat naudoti sriubose, padažuose ir kitose patiekalų formose.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *