Salieru sėjimas

Salierai yra šalto atsparios daržovės, todėl jie gali būti sėjami anksti pavasarį, prieš paskutines pavasario šalnas. Salierų sėklas galite sėti tiesiai į sodinimo lovas, arba iš anksto paruošti sodinukus.

  1. Paruoškite sodinimo plotą – salierams reikia derlingos, gerai nutekėjusios ir gerai apšviestos dirvos. Prieš sėją reikia iškasti žemę, šiek tiek ją apdulkinti kalkėmis ir trąšomis.
  2. Sėklos – Salierų sėklos yra nedidelės ir sunkios. Geriausia sėti sėklas prieš kelias savaites, kad jos galėtų pradėti daigauti prieš sodinimą. Jei norite tiesiogiai sėti sėklas į žemę, padarykite skyles, kurios yra apie 1-2 cm giliau nei sėklos ilgis. Tada galite sėti sėklas ir užpilti jas žeme.
  3. Sodinukai – Sodinukai yra kitas variantas, kaip auginti salierus. Norint paruošti sodinukus, sėklos turėtų būti pasodintos į indus su pradiniu dirvožemiu, 6-8 savaites prieš planuojamą sodinimą. Prieš sodinimą sodinukai turėtų būti stiprūs ir maždaug 10 cm aukščio.
  1. Laistymas ir priežiūra – Salierams reikia reguliaraus laistymo ir tręšimo, kad jie gerai augtų. Salierai taip pat reikalauja reguliaraus piktžolių valymo. Jei salierų lapai pradeda pasidaryti geltoni, tai gali reikšti trūkumą maistingomis medžiagomis.
  2. Skynimas ir laikymas – Salierai paprastai gali būti skinti, kai jie pasiekia apie 30 cm aukštį. Galite nuimti tik reikiamą kiekį stiebų, paliekant likusius augti toliau. Salierus galima laikyti šaldytuve kelias savaites.

Sėjant salierus, svarbu laikytis rekomendacijų ir atkreipti dėmesį į augalų priežiūrą, kad jie gerai augtų ir duotų gausų derlių.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *