Petunijų sodinimas

Petunijos yra nuostabios gėlės, turinčios įvairių spalvų ir formų. Jos yra labai populiarus pasirinkimas sodininkams ir gali būti lengvai auginamos tiek sodo gėlynėse, tiek indeliuose ant palangės ar balkono. Štai keletas patarimų, kaip auginti ir prižiūrėti petunijas:

  1. Pasirinkti tinkamą vietą. Petunijos geriausiai auga saulėtoje vietoje, kurios nepasiekia tiesioginis saulės spindulių per vidurdienį, kadangi gali nudeginti gėles. Taip pat reikėtų pasirinkti vietą, kurioje yra gerai pralaidžiamas dirvožemis.
  2. Paruošti dirvožemį. Petunijos geriausiai auga derlingame, drėgname ir vandeniui pralaidžiame dirvožemyje. Prieš sodinant petunijas, reikia paruošti dirvožemį. Jei dirvožemis yra sunkus arba permažai pralaidus, jį galima praturtinti prieš sodinimą sumaišant su smėliu arba durpėmis. Be to, petunijos reikia daug maitinančio ir maistingo dirvožemio, todėl galima naudoti organines trąšas ar specialius dirvožemio mišinius.
  1. Sodinti petunijas. Petunijos galima sodinti tiek sėklomis, tiek jau paruoštais sodinukais. Sodinant sėklas, reikia laikytis instrukcijų ant sėklų pakuotės ir šias sėklas paprasčiausiai pasėti į paruoštą žemę. Jei naudojate sodinukus, galite sodinti juos, kai yra pakankamai dideli ir stiprūs, t.y., kai jie pasiekia apie 10 cm aukštį. Petunijas sodinkite 15-20 cm tarpusavyje, kad augalai turėtų pakankamai vietos vystytis.
  2. Laistyti petunijas. Petunijos reikalauja reguliaraus laistymo. Šios gėlės yra drėgmę mylinčios ir jų lapai yra labai jautrūs sausumui. Siekiant išvengti žalumyno ir žydėjimo praradimo, rekomenduojama laistyti petunijas reguliariai, ypač karštomis vasaros dienomis. Žiemą laistymas turėtų būti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *