Raudonųjų serbentų sodinimas

Raudonųjų serbentų sodinimas yra gana paprastas procesas, o norint pasiekti gerų rezultatų, reikia laikytis kelių taisyklių:

  1. Pasirinkti tinkamą sodinukų laiką. Geriausias laikas sodinti raudonąsias serbentas yra pavasarį, kai jau praeina paskutinė pavasario šalna. Pavasarį sodinami serbentų sodinukai gali įsišaknyti ir gerai augti prieš prasidedant karščių laikotarpiui.
  2. Paruošti dirvą. Raudonųjų serbentų sodinukai geriausiai auga rūgštinėje dirvoje. Norint pagerinti dirvos rūgštingumą, galima pridėti durpių, žemės kalkių ar medienos pelenų. Be to, dirva turėtų būti gerai nupjauta ir pašerpta.
  1. Paruošti sodinukus. Prieš sodinant sodinukus, reikia juos paruošti. Jei sodinukai buvo nupirkti, reikia pašalinti visas susirgusias ir sugedusias šaknis. Sodinukai turėtų būti palikti 2-3 pumpurai ant kiekvienos šakos.
  2. Sodinti sodinukus. Sodinukai turėtų būti sodinami maždaug 5 cm giliau, nei buvo sodinukų konteineryje. Atstumas tarp sodinukų turėtų būti apie 1-1,5 m. Po sodinimo gerai laistyti sodinukus.
  3. Rūpintis sodinukais. Sodinukai reikalauja reguliaraus laistymo ir tręšimo. Rekomenduojama naudoti organinę trąšą, kadangi raudonosios serbentų veislės yra labai jautrios cheminiams trąšoms. Taip pat būtina šalinti piktžoles ir laiku pasirūpinti, kad serbentai būtų apsaugoti nuo kenkėjų.

Šie patarimai padės pasiekti gerų rezultatų sodinant raudonąsias serbentas. Svarbu laikytis jų ir nuolat stebėti augalus, kad būtų galima laiku imtis reikiamų veiksmų, jei reikia.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *