Vejos paruošimas žiemai

Svarbu paruošti veją žiemos sezonui, kad atėjus pavasariui ji išliktų sveika ir gyvybinga. Štai keletas žingsnių, kurių galite imtis, kad paruoštumėte veją žiemai:

Grėbkite lapus: jei jūsų vejoje yra nukritusių lapų, sugrėbkite juos. Lapai gali uždusinti žolę ir sukurti aplinką ligoms bei pelėsiui vystytis.

Pjaukite veją: nupjaukite veją paskutinį sezoną, bet nenupjaukite jos per trumpai. Palikite žolę apie 2,5–3 colių aukščio. Per trumpai nupjaunant žolę gali atsirasti stresas.

Vėdinkite dirvą: vejos vėdinimas perforuojant dirvą skylutėmis užtikrina geresnę oro ir vandens cirkuliaciją, o tai gali užkirsti kelią sutankinimui. Norėdami tai padaryti, galite išsinuomoti aeratorių arba samdyti profesionalą.

Tręšimas: tręškite žiemojančias trąšas su didesniu kalio kiekiu, kad žolė išaugintų stiprias šaknis ir pagerintų atsparumą šalčiui. Laikykitės gamintojo nurodymų dėl naudojimo normų.

Persėjimas (jei reikia): Jei jūsų vejoje yra plonų ar plikų dėmių, apsvarstykite galimybę persėti vėsiojo sezono žolėmis, pvz., eraičinu ar svidriu. Tai gali padėti užpildyti spragas ir pagerinti bendrą vejos būklę.

Giliai laistykite: prieš žemei užšaldami, veją gausiai laistykite. Tai padės išlaikyti hidrataciją žiemos mėnesiais. Venkite laistyti per arti pirmųjų šalnų, nes taip gali susidaryti ledo dėmės.

Pašalinkite šiukšles: nuvalykite visas vejos šiukšles, tokias kaip šakos ir žaislai, kurios gali būti ant žolės. Dėl jų gali atsirasti negyvų dėmių ir pelėsių.

Žiemą sutvarkykite savo vejapjovę: Paruoškite vejapjovę saugojimui. Išvalykite, pakeiskite alyvą ir įpilkite degalų stabilizatoriaus, jei tai dujomis varoma vejapjovė. Laikykite jį sausoje, apsaugotoje vietoje.

Apsaugokite nuo pėsčiųjų eismo: jei jūsų vejoje žiemą daug pėsčiųjų, apsvarstykite galimybę pastatyti žymeklius arba užtvaras, kad žmonės nevaikščiotų ant jos, kai ji užšąla arba padengta sniegu.

Sniego valymas: jei gausiai sninga, būtinai nedelsdami pašalinkite sniegą nuo vejos, ypač jei ji sunki ir šlapia. Sniegas gali uždusinti žolę ir sukelti sniego pelėsį. Norėdami išvalyti veją, naudokite sniego valytuvą arba sniego kastuvą.

Atlikdami šiuos veiksmus, galite padėti savo vejai atlaikyti žiemos iššūkius ir užtikrinti, kad ji būtų geros būklės, kai grįš šiltesni orai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *