Vaismedžių genėjimas

Vaismedžių genėjimas yra svarbi veikla, kad užtikrintumėte sveiką augimą, gerą derlių ir tvarkingą vaismedžio formą. Teisingas genėjimas padeda formuoti medžio struktūrą, skatina žiedų ir vaisių vystymąsi bei pagerina oro cirkuliaciją viduje medžio vainikėje. Štai keletas bendrų gairių, kurias galite laikytis genėdami vaismedžius:

  1. Pasirinkite tinkamą laiko momentą: Geriausiai vaismedžių genėjimą atlikti ankstyvą pavasarį, prieš prasidedant žydėjimo sezonui. Tai leis jums aiškiau matyti medžio struktūrą ir lengviau nustatyti, kur reikia atlikti genėjimo pjūvius. Vasarinis genėjimas skatina gausesnį vaismedžių derėjimą, tad genėti vaismedžiai džiugins Jus gausesniu derliumi. Prieš pradedant genėjimą pasitarkite dėl konkretaus vaismedžio rūšies ir geriausio genėjimo laiko.
  2. Pašalinkite mirusias, ligotas ar susilpnėjusias šakas: Pradėkite nuo pašalinti visus mirusius, ligotus arba susilpnėjusius šakas. Tai padės pašalinti galimas infekcijos šaltinius arba konkurenciją sveikoms šakoms dėl maisto ir vandens.
  3. Formuokite medį: Jei norite, kad vaismedis turėtų tam tikrą formą (pavyzdžiui, centriniu stiebu ir horizontaliais šakelėmis), pasirinkite pagrindinius šakų ir šakelės pakilimo taškus, kurie sudarys norimą medžio struktūrą. Genėkite šakas, kad palaikytumėte tinkamą formą ir atidarytumėte erdves viduje medžio vainikėje, kad būtų geriau apšviestos visos šakos.
  4. Reguliuokite ūglių ilgį: Genėdami vaismedį, galite reguliuoti ūglių ilgį, kad kontroliuotumėte medžio aukštį ir storį. Supjaustykite arba sutrumpinkite ūglius, kad sudarytumėte norimą aukštį ir platumą, taip pat skatintumėte šoninių šakų formavimąsi.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *