Šiltnamio paruošimas žiemai

Šiltnamio paruošimas žiemai yra svarbus žingsnis, kad išlaikytumėte palankias sąlygas sodo augalams šaltuoju metų laiku. Štai kaip galite tai padaryti:

  1. Išvalykite šiltnamį: Prieš žiemą pašalinkite visas augalų liekanas ir šiukšles iš šiltnamio. Tai padės išvengti ligų ir kenkėjų peržiūrėjimą žiemai.
  2. Pasotinkite dirvą: Perkaskite ir patobulinkite dirvą šiltnamyje. Pridėkite komposto arba kitų organinių medžiagų, kad pagerintumėte jos struktūrą ir mitybinę vertę.
  3. Apdailinkite sienas: Uždengkite šiltnamio langus ir sienas šiltinimo medžiaga, tokia kaip burės arba šiltnamio polietileno plėvelė, kad išlaikytumėte šilumą ir sumažintumėte šiltnamio viduje šalčio poveikį. Jei šiltnamio neturite šildymo sistemos, tai ypač svarbu.
  4. Užtikrinkite oro cirkuliaciją: Nors svarbu uždaryti šiltnamio, kad išlaikytumėte šilumą, taip pat reikia užtikrinti geros oro cirkuliacijos sąlygas. Įsitikinkite, kad langai arba ventiliacijos angos šiltnamyje nebus uždaryti, kad būtų leidžiama orui pasiskirstyti.
  5. Atidžiai prižiūrėkite augalus: Patikrinkite, ar visi augalai šiltnamyje yra sveiki, nepasiekę ligos požymių. Prieš įnešdami naujus augalus, patikrinkite juos dėl galimų kenkėjų.
  6. Šildykite: Jei jūsų šiltnamyje auga šilumą reikalaujantys augalai, jums gali prireikti šildymo sistemos. Būtinai išbandykite šildymo sistemą prieš žiemą, kad užtikrintumėte, jog ji veikia tinkamai.
  7. Laikykite jums reikalingus reikmenis: Pasirūpinkite, kad turėtumėte visus reikiamus reikmenis šiltnamyje, tokius kaip vandens šildytuvai, šviesos šaltiniai ir prietaisai augalų priežiūrai.

Rūpestingai paruošę savo šiltnamį žiemai, galėsite išsaugoti jame augančius augalus ir pasiruošti jų augimo sezonui ateinančiais metais. Šiltinimo reikalavimai gali skirtis priklausomai nuo regiono ir augalų rūšies, todėl svarbu pritaikyti šiuos patarimus prie savo konkrečios situacijos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *