Riešutų geografija – nuo Vidurio Rytų iki Pietų Amerikos

Riešutai yra viena iš seniausių ir svarbiausių žmonijos maisto kultūrų, o jų kilme ir paplitimo geografija yra gana įdomi ir įvairi. Štai keletas riešutų rūšių ir jų geografinio paplitimo informacijos:

  1. Graikiniai riešutai – yra kilę iš Centrinės ir Rytų Europos, tačiau šiuo metu jie yra auginami visame pasaulyje. Didžiausias jų gamintojas yra Turkija, o kitos svarbios gamintojos yra Gruzija, Iranas, JAV ir Italija.
  1. Migdolai – migdolų medis auga Viduržemio jūros regione, tarp kurių yra Ispanija, Portugalija, Prancūzija, Italija, Turkija, Marokas ir JAV.
  2. Lazdyno riešutai – kilę iš Šiaurės Amerikos, tačiau dabar auginami daugelyje pasaulio šalių, įskaitant JAV, Turkiją, Iraną, Gruziją, Armėniją ir Europos šalis.
  3. Graikiškos riešutmedžio riešutai – yra kilę iš Graikijos, tačiau dabar auginami daugelyje šalių, įskaitant Italiją, Ispaniją, Portugaliją, Turkiją, Maroką, Iraną ir JAV.
  4. Pinijų riešutai – yra iš Pinijų pušies, kuri auga Pietų Europoje, Rusijoje ir Centrinėje Azijoje, tačiau dabar jie taip pat yra auginami JAV, Meksikoje, Kinijoje ir Pietų Afrikoje.
  5. Karijų riešutai – yra kilę iš Pietų Amerikos, ypač iš Brazilijos ir Peru. Ši riešutų rūšis dabar yra auginama ir kitose Pietų Amerikos šalyse, taip pat Indijoje, Pietų Afrikoje ir Šri Lankoje.

Šios riešutų rūšys yra tik kelios iš daugybės riešutų, kurios yra naudojamos žmonių mityboje visame pasaulyje. Kiekviena riešutų rūšis turi savo unikalų skonį, savybes ir maistines vertes, todėl jos yra vertingas ir neatsiejamas maisto produktas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *