Nužydėjusių gėlių žiedų nurinkimas

Nužydėjusių gėlių žiedų nurinkimas yra svarbus gėlių priežiūros veiksmas, kuris padeda skatinti naujų gėlių formavimąsi, išlaikyti tvarkingą ir tvarkingą augalą bei skatina augalų sveikatą. Šis procesas taip pat žinomas kaip „deadheading”. Štai kaip teisingai nurinkti nužydėjusius gėlių žiedus:

  1. Laukite tinkamo laiko: Geriausiai nurinkti nužydėjusius gėlių žiedus anksti rytą arba vėlai vakare, kai temperatūra yra švelni ir saulė nėra labai karšta. Tai padės išvengti perteklinio streso augalui ir sumažins vandens praradimą.
  2. Pašalinkite visą žiedą: Pasirinkus žiedą, nurinkite jį visą, kartu su jo stiebu. Taip pat galite naudoti aštrias žirklės arba aštrų žirklės, kad būtų švarus pjūvis.
  3. Nenurinkite naujų ūglių: Būkite atidūs, kad nenurinktumėte naujų ūglių, kurie dar nėra nužydėję arba tebegėliuoja. Tikrinant, kuriuos žiedus nurinkti, įsitikinkite, kad jie jau yra nužydėję ir be vaisių.
  4. Palikite sveikus lapus: Jei gėlių stiebai yra su sveikais lapais, palikite juos. Sveiki lapai gamina maistines medžiagas, kurios padeda augalui augti ir klestėti.
  5. Tęskite reguliariai: Gėlių nužydėjimas tęskite reguliariai, kad skatintumėte naujų gėlių formavimąsi ir išlaikytumėte augalą tvarkingą.
  6. Stenkitės išlaikyti medžio formą: Nurinkdami gėlių žiedus, stenkitės išlaikyti norimą medžio formą ir neleiskite pernelyg tankiai pasėti naujų gėlių.

Geriausia nurinkti nužydėjusius gėlių žiedus, kai jie pradeda sausėti arba išdžiūsta. Šis procesas padės augalams išsaugoti energiją, kurią jie gali naudoti naujų gėlių formavimui. Be to, tai palaiko gėlių lovos tvarkingumą ir estetiką.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *