Mėtų sėjimas – patarimai

Mėtų sėjimas gali būti malonus ir naudingas procesas. Štai keletas patarimų, kaip sėti mėtas:

  1. Pasirinkite tinkamą vietą: Mėtai gerai auga šviesioje vietoje, tačiau jie gerai toleruoja ir šiek tiek šešėlio. Pasirinkite vietą, kurioje yra pakankamai šviesos, bet saugoma nuo tiesioginių karštų saulės spindulių. Be to, mėtoms geriau augti šaltą dirvą, todėl pasirinkite vietą su gerai nusausinta dirva.
  2. Paruoškite dirvą: Mėtai geriausiai auga derlingoje, gerai nusausintoje ir laisvoje dirvoje. Nuvalykite plotą nuo piktžolių ir šaknų. Jei dirva yra blogai nusausinta arba labai sunki, galite pridėti komposto ar smėlio, kad pagerintumėte dirvos drenažą ir laisvumą.
  3. Nustatykite tinkamą sėjos laiką: Mėtų sėjimas gali būti atliekamas pavasarį arba rudenį. Pavasarį galite sodinti tiesiogiai į lauką, kai dirva pradeda šilti ir praeina pavasario šalnus. Rudenį galite sodinti prieš pirmuosius šalnus, kad mėtos pradėtų užsimezginti ir gerai įsitvirtintų prieš žiemą.
  4. Sėklos sodinimas: Mėtų sėklos yra labai mažos, todėl jų sėjimas gali būti tikras iššūkis. Galite tiesiog pašlakstyti sėklas ant paruoštos dirvos paviršiaus ir pabarstyti plonu dirvožemio sluoksniu. Arba galite jas įsidėlioti į dirvą apie 0,5-1 cm gylį ir palikti maždaug 15-20 cm atstumą tarp sėklų.
  5. Laistymas ir drėkinimas: Mėtų augalai mėgsta nuolatinį drėkinimą, tačiau svarbu vengti permirkimo. Laistykite mėtas reguliariai, palaikydamas dirvą drėgną, bet nepermirkintą. Gerai nusausinta dirva yra geriau nei permirkusi dirva, kad išvengtumėte šaknų puvimo ar ligų plitimo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *