Faktai apie bites

Bites yra svarbios ekosistemos dalis ir yra labai svarbios užtikrinant augalų apdulkėjimą. Štai keletas faktų ir informacijos apie bites:

  1. Apie 20 000 rūšių bitės yra žinomos visame pasaulyje, o jų dydžiai svyruoja nuo 2 mm ilgio iki 4 cm sparnų ilgio.
  2. Bites maitinasi nektaru ir žiedadulkėmis, kurios yra gaminamos augalų antpiluose.
  3. Bites yra labai organizuotos ir gyvena kolonijose. Kolonijos susideda iš vienos karalienės bitės, darbininkių ir vyriškų bitės.
  4. Karalienė bitė yra atsakinga už kiaušinių dėjimą ir kolonijos valdymą, o darbininkės bitės renka nektarą, žiedadulkės, statosi spąstus ir prižiūri mažus bitės.
  5. Bites komunikuoja viena su kita, naudodamos kvepiančius signalus, skirtingas šokio formas ir kitas specialias priemones.
  6. Bites yra labai svarbios augalų apdulkėjimui. Jos renka nektarą ir žiedadulkę iš vieno augalo ir perkelia ją į kitą augalą, padedant augalams reprodukuotis.
  7. Bites gaminamos medus, kuris yra naudingas maisto produktas, taip pat yra naudojamas medicinoje kaip natūralus antiseptikas.
  8. Bites taip pat yra svarbios ekonomikai. Jos yra naudojamos medaus, vaško, bičių nuodų ir kitų produktų gaminimui.
  9. Bites turi keletą natūralių priešų, tokio kaip varroos erkės, kurios gali sunaikinti bitės kolonijas.
  10. Norint išsaugoti bitės ir jų svarbą ekosistemai, reikia skatinti bičių šeimų auginimą, švelninti pesticidų naudojimą, palaikyti ir auginti bitėms tinkamą aplinką ir apdulkinti augalus, naudojant natūralius būdus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *