Alamanda (Golden trumpet)

Gėlė alamanda yra labai graži ir spalvinga tropinė gėlė, kuri yra populiarus dekoratyvinis augalas. Ji priklauso Thevetia ( žydinčių augalų gentis), genčiai ir yra kilusi iš Pietų Amerikos. Alamanda yra vadinama ir „aukso trimito gėle”, nes jos žiedai turi ryškią geltonos, oranžinės ar raudonos spalvos formą, primenančią trimitą.

Ši gėlė yra medžio ar krūmo pavidalo augalas su nuostabiais žiedynais, o jos lapai yra ilgi ir siauri. Alamandos yra labai atsparios ir nepretenzingos priežiūros požiūriu, todėl jos yra populiarus pasirinkimas tiek soduose, tiek namuose. Tačiau reikia atsiminti, kad visi augalai yra skirtingi, todėl jų priežiūra gali skirtis.

Kai kurie žmonės naudoja alamandos ekstraktus kaip gydomuosius agentus, nors šis augalas taip pat yra toksiškas ir gali būti pavojingas, jei yra suvalgytas. Taigi, reikia būti atsargiems ir laikytis atitinkamų saugos priemonių, jei turite šį augalą savo namuose ar sode.

Iš visų spalvų, kurių gali būti alamanda žiedai, dažniausiai pasitaiko geltonos spalvos, tačiau gali būti ir kitų spalvų. Šios gėlės yra populiarus pasirinkimas tiek dekoravimui, tiek ir kaip dovanos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *