Pavasarį pražydę vaismedžiai paskleidžia įstabiausius aromatus. Tai taip pat ir be galo malonus vaizdas kiekvieno akiai. Vėliau žiedlapiai nukloja žemę ir žiedų vietoje užmezgami vaisiai, kurių visi ir laukiame užveisdami sodą. Tačiau net ir gausiai nužydėjus sodams, nevisuomet sulaukiama norimo derliaus. Tam, kad sulauktume gausaus derliaus, reikia laiku ir tinkamai patręšti sodinukus.
Patarimai, kaip tręšti vaismedžius
- Pavasaris yra tinkamas metas pradėti sodo tręšimą. Kokios trąšos vaismedžiams tuo metu labiausiai reikalingos ir kiek jų naudoti, tiksliausiai galima sužinoti atlikus dirvos tyrimus, stebint vaismedžių augimo požymius bei jų išvaizdą.
- Jaunus sodinukus pirmuosius kelerius metus patartina tręšti organinėmis trąšomis. Jei vis dėlto naudojamos mineralinės trąšos, kai kurių šaltinių teigimu, rekomenduojama jų berti dvigubai mažesnę normą nei nurodyta ant pakuotės.
- Svarbiausias elementas vaismedžiams pavasarį yra azotas. Jo medžiai sunaudoja didelius kiekius. Jauname sode azoto trąšos nurodytomis normomis turėtų būti barstomos aplink vaismedžius, o ketvirtaisiais sodo augimo metais jomis turėtų būti barstomas visas sodas. Populiariausios azoto trąšos yra amonio salietra. Ją tinka tręšti neutralaus rūgštingumo dirvoje augančius sodus. Rūgštingų dirvų sodams geriau rekomenduojama kalcio-amonio salietra.
- Be azoto vaismedžiams taip pat reikalingas elementas yra kalis. Jis kaupiamas vaisiuose ir medienoje. Dažniausiai naudojamos kalio trąšos yra kalio chloridas bei kalio sulfatas. Jomis rekomenduojama tręšti rudenį, pasibaigus vegetacijai ir tik tuo atveju jei nustatomas jų trūkumas.
- Prekyboje siūlomos ir kompleksinės vaismedžių bei vaiskrūmių trąšos. Jose subalansuoti tinkami reikiamų elementų kiekiai ir ant pakuotės nurodomos naudotinos normos. Jų būtina laikytis.
- Nepatariama naudoti per didelio bet kurių trąšų kiekio. Jos, užuot padėjusios, gali pakenkti jūsų sodui.
- Puiki papildoma priemonė vaismedžiams yra jų mulčiavimas. Mulčo galima pasiruošti patiems iš rudenį sugrėbtų lapų, sodo atliekų, smulkintų šakų. Rudenį reikia paskleisti aplink vaismedį nuo septynių iki dešimties centimetrų storumo sluoksnį mulčo, kuris apsaugos vaismedžio šaknis nuo žiemos šalčių ir papildys dirvą reikiamomis medžiagomis.
Tinkamai tręšiamas sodas dovanos gausų derlių.