Site icon Ūkio gidas

Kada pradedama ruošti šiltnamį sodinimui?

Šiltnamio ruošimo laikas priklauso nuo klimato zonos ir pageidaujamų sodinukų augimo periodo.

Jeigu šiltnamio sodinimas planuojamas ankstyvam pavasariui, pavyzdžiui, vasario ar kovo mėnesiais, reikia pradėti ruošti šiltnamį jau rudens arba žiemos pradžioje. Jeigu sodinama pavėsinė ar vėlyvo rudens derliaus augalai, tai šiltnamio ruošimui gali užtekti ir kovo mėnesio.

Šiltnamio ruošimo procesas gali apimti daugybę veiksmų, tokias kaip lauko plotų paruošimas, dirvožemio analizė, drėgmės ir temperatūros reguliavimas, šiltnamio konstrukcijos ir apdailos medžiagų pasirinkimas ir t.t. Todėl, jei planuojate statyti šiltnamį, geriausia būtų iš anksto susipažinti su visomis reikiamomis žiniomis ir pradėti ruošti šiltnamį iš anksto, kad galėtumėte pasiruošti reikiamam laikui.

Sodinukai, kurie yra sodinami ankščiausiai šiltnamyje, priklauso nuo klimato zonos ir šiltnamio tipo. Tačiau dažniausiai ankščiausiai šiltnamyje sodinami ankstyvieji daržovės ir žolelės, tokių kaip salotos, špinatai, ridikėliai, svogūnai, česnakai, petražolės, bazilikai ir kiti panašūs augalai. Taip pat galima sodinti ankstyvąsias vaismedžių veisles, pavyzdžiui, ankstyvąsias obuolių, kriaušių ir slyvų veisles.

Svarbu atkreipti dėmesį, kad sodinimo datos gali skirtis, priklausomai nuo klimato sąlygų ir šiltnamio tipo. Todėl geriausia būtų konsultuotis su patyrusiais sodininkais arba keliais šaltiniais ir pasirinkti augalus, kurie geriausiai tinka jūsų šiltnamio sąlygoms.

Exit mobile version